Om oss

Vi som jobbar på Klimatteknik Solsta AB

Med över 25 års erfarenhet är vår uppgift är att tillhandahålla kompetens och kunskap, för att hjälpa dig som kund till en trygg och bra investering.

Företaget grundades 1991 och har varit i värmepumpsbranschen sedan dess. Företaget har utvecklats genom åren och drivs idag av Patrik Karlsson.

Patrik Karlsson

Certifierad kylinstallatör

patrik@klimatteknik.com

054 - 18 21 77

Mattias Nilsson

Innesäljare

mattias@klimatteknik.com

054 - 18 20 07

Andreas Fallgren

Certifierad kylinstallatör

andreas@klimatteknik.com

054 - 18 20 65

Klas Wetterlind

Certifierad kylinstallatör

klas@klimatteknik.com

054 - 18 20 86

Viktor Ahlqvist

Certifierad kylinstallatör

viktor@klimatteknik.com

054 - 10 50 61

Peter Persson

Servicetekniker

mailto:peterp@klimatteknik.com

070 - 20 12 667